Numer telefonu
+48 881755375
Adres e-mailowy
info@medycynamartin.pl
Godziny pracy
Mon - Fri : 09:00-17:00
Darmowa konsultacja

O naszej agencji

Story About Our Firm
MedycynaMartin.pl

O naszej agencji

Słowacja zostaje głównie wybierana jako miejsce na studia medyczne przez uczniów, którzy musieli porzucić swoje marzenia o miejscu na uczelni i zostaniu lekarzami w Polsce lub innych krajach ze względu na swoje oceny ze szkoły średniej lub wyniki maturalne. Na Słowacji każdy może dostać drugą szansę i pokazać swój potencjał – oceny ze szkoły średniej nie są istotne, najważniejszy jest wynik z egzaminu.

Nasza agencja powstała w 2015 roku i od tego czasu pomogliśmy już kilkudziesięciu studentom z całej Polski. Udzielamy aktualnych i dokładnych informacji na temat rekrutacji, programu studiów, kosztów utrzymania i zakwaterowania, aby studenci i ich rodzice mogli zarządzać swoimi wyborami. Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem Wydziału Lekarskiego Jessenius.

W naszym zespole są 2 osoby: Magdalena Lipińska, jako osoba odpowiedzialna za kontakt z zainteresowanymi osobami poprzez odpowiadanie na e-maile, telefony oraz odpowiadająca na wszelkie zapytania uczniów i rodziców. Druga osoba w zespole to Peter Zavacky, odpowiedzialny za promocję słowackich uczelni nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Na Słowacji istnieje około 140 agencji studenckich, które każdego roku pomagają studentom w aplikacji na uczelnie.

Oboje studiowaliśmy za granicą podczas nauki na uniwersytecie i mamy świadomość, że pomoc miejscowej osoby może znacznie ulepszyć przeżycia studenta zagranicą.

Nasza filozofia

Każdy student ma potencjał, aby zostać lekarzem i może zmienić świat.

Nasza zasada

Pomagamy każdemu uczniowi w jasny i przejrzysty sposób, udostępniając najnowsze informacje

Nasza nagroda

Satysfakcja ucznia i jego rodziców

Dlaczego studenci wybierają akurat naszą agencję?

Ze względu na to, że zajmujemy się pomaganiem studentom już od 5 lat, wiemy dokładnie, czego mogą się oni spodziewać, jak przygotować się do egzaminów wstępnych lub jak działa uznawanie stopni naukowych. 

Jesteśmy w stałym kontakcie z uczniami i ich rodzicami i jesteśmy gotowi odpowiedzieć na każde pytanie związane z nauką. Nie pobieramy żadnych opłat za usługi, ponieważ to uniwersytet płaci nam za każdego studenta, któremu udzielono pomocy.

0+
konsultacji
5
lat na rynku
1
egzamin wstępny zorganizowany w Krakowie
2
osoby w zespole

Często Zadawane Pytania

Ile czasu potrzebuję, aby złożyć podanie na Wydział Jessenius w Martinie?

Proces składania wniosków nie jest trudny. Możesz przesłać zeskanowane dokumenty na uniwersytet, a oryginały przesłać później. Jeden tydzień zdecydowanie wystarczy na skompletowanie i przesłanie wszystkich dokumentów.

Jakie są wymagania, aby można ubiegać się o przyjęcie na uczelni?

Każdy kandydat musi mieć ukończone średnie wykształcenie w swoim kraju i mówić dobrze po angielsku. Jeśli w momencie egzaminu wstępnego nie ukończyłeś jeszcze szkoły średniej, istnieje możliwość złożenia dokumentów w dniu samej rejestracji.

Co to jest nostryfikacja?

Nostryfikacja, zwana również akademickim uznawaniem ukończonych studiów z zagranicy, to proces, w którym polskie dokumenty maturalne są składane do Ministerstwa Edukacji Słowacji. Na szczęście kilka lat temu zostało zawarte porozumienie między Słowacją a Polską, więc proces uznawania ukończonych studiów jest automatyczny, właśnie dlatego jest on tak szybki i łatwy. Wszystkie tłumaczenia dokumentów należy jednak wykonać na Słowacji.

Jakie są roczne wydatki na studia?

Czesne wynosi 10.900 € za rok (2 semestry). Miesięczne wydatki na życie wynoszą około od 300 do 400 euro miesięcznie. Studenci mają różne zniżki, na przykład transport kolejowy jest całkowicie bezpłatny również dla polskich studentów uczących się na Słowacji.

W jakim języku prowadzone są zajęcia?

Wszystkie zajęcia i ćwiczenia odbywają się w języku angielskim. Jednak podstawy języka słowackiego są potrzebne zwłaszcza w przypadku pacjentów w szpitalu – z drugiej strony język słowacki i polski są bardzo do siebie podobne, więc zrozumienie nie stanowi problemu.

Czy po ukończeniu edukacji muszę pozostać na stażu?

Nie, nie jest to konieczne, po otrzymaniu dyplomu studenci nie muszą pracować w słowackim szpitalu, a ich dyplom jest nadal uznawany w Polsce.

Czy do egzaminu wstępnego można przygotować się z bazy pytań?

Uczelnia w Martinie, w odróżnieniu od Koszyc oraz Bratysławy, nie przygotowuje bazy pytań, z której można się przygotować. Za to można skorzystać z syllabusa, w którym znajdują się wszystkie pojęcia obowiązujące na egzamin.

Czy egzamin wstępny do Martina jest trudny?

Egzamin wstępny na uczelnię w Martinie jest uważany za stosunkowo łatwiejszy niż do pozostałych uczelni na Słowacji z tego względu, że każde pytanie ma tylko jedną poprawną odpowiedź.

Czy uczelnia w Martinie bierze pod uwagę wiek aplikującego?

Każdy może zostać studentem na wydziele Jessenius bez względu na swój wiek. Nie trzeba aplikować od razu po zdanej maturze.

Czy matura jest potrzebna do tego, aby zostać studentem w Martinie?

Kandydat jest zobowiązany do przedłożenia dokumentu potwierdzającego zdanie egzaminu dojrzałości, chociaż jego wyniki nie są brane pod uwagę.

Darmowa konsultacja: +48 881755375

info@medycynamartin.pl
·   Mon – Fri 09:00-17:00