Numer telefonu
+48 881755375
Adres e-mailowy
info@medycynamartin.pl
Godziny pracy
Mon - Fri : 09:00-17:00
Darmowa konsultacja

Egzamin wstępny

Aby zostać przyjętym na Wydział Lekarski Jesseniusa trzeba zaliczyć egzamin z biologii i chemii. Podamy Ci zakres zagadnień, jak również wykaz zalecanych książek. Aplikujący muszą również dysponować wystarczającą wiedzą ze szkoły średniej, co znacznie ułatwi pierwsze tygodnie zajęć.

Oferujemy kurs przygotowawczy na egzamin wstępny na Wydział Lekarski Jesseniusa w Martinie – skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Terminy i miejsce postępowania rekrutacyjnego

Warunki przyjęcia na rok akademicki 2024/2025 zostały już opublikowane na oficjalnej stronie uczelni i oznacza to, że już od tego momentu można składać swoje formularze aplikacyjne. Podobnie jak w zeszłym roku uczelnia w Martinie będzie organizowała oba egzaminy online, więc aplikanci nie będą musieli specjalnie przyjeżdżać do Martina, aby do nich podejść. Test można napisać z domu.

Wydział Lekarski Jesseniusa w Martinie opublikował terminy egzaminów wstępnych na rok akademicki 2024/2025. Kandydaci mogą podejść do egzaminu w jednym z poniższych terminów:

  • 21 marca 2024 r. (termin rejestracji upływa 7 marca)
  • 12 lipca 2024 r. (termin rejestracji upływa 1 lipca)
  • 10 sierpnia 2024 r. (termin rejestracji upływa 1 sierpnia)

Do rejestracji na egzamin wstępny potrzebne są tylko 4 dokumenty: formularz zgłoszeniowy, dokumenty akademickie, certyfikat medyczny i kopia paszportu. Aby wziąć udział w egzaminie, kandydaci muszą uiścić opłatę rekrutacyjną w wysokości 70 €. Oceny ze szkoły średniej nie są istotne – jedynym warunkiem przystąpienia do egzaminu wstępnego jest posiadanie świadectwa maturalnego i świadectwa ukończenia szkoły średniej.