Numer telefonu
+48 881755375
Adres e-mailowy
info@medycynamartin.pl
Godziny pracy
Mon - Fri : 09:00-17:00
Darmowa konsultacja

Jak można się zgłaszać?

Jak można się zgłaszać?

  1. Zadzwoń do nas (+48 881755375) lub napisz maila (info@medycynamartin.pl)
  2. Wyślemy Ci list z zestawieniem wszystkich dokumentów wymaganych do zapisania się na egzamin wstępny
  3. Dostarczysz nam dokumenty, a my potwierdzimy czy wszystko jest w porządku
  4. Uczelnia wyśle Ci list z zaproszeniem na egzamin wstępny
  5. Napiszesz egzamin wstępny – jeśli go zdasz, otrzymasz końcowe pismo

Postępowanie rekrutacyjne

Aby zostać przyjętym na Wydział Lekarski Jesseniusa trzeba zaliczyć egzamin z biologii i chemii. Możemy zapewnić zakres zagadnień, jak również wykaz zalecanych książek. Aplikujący muszą dysponować wystarczającą wiedzą ze szkoły średniej, aby ich dołączenie do uniwersytetu nastąpiło bezproblemowo. Warunkiem jest uzyskanie min. 65% możliwych do uzyskania punktów.

Link: Rekrutacja na Wydział Lekarski Jessenius w Martinie na rok akademicki 2021/2022

Ważny komunikat!
Uwaga: procedura przyjmowania na Wydział Lekarski Jessenius uległa zmianie. Ze względu na szczególną sytuację w Europie egzamin wstępny będzie miał formę testu online.

Jak to będzie wyglądało?
Egzamin będzie się składał z 40 pytań z biologii i 40 pytań z chemii. Aplikant powinien posiadać kamerę z możliwością obrotu o 360 stopni, z 4 GB wolnego miejsca do nagrywania i przetwarzania oraz mikrofon. Na początku testu każdy kandydat musi potwierdzić swoją tożsamość z pomocą dowodu osobistego lub paszportu. Egzamin będzie trwał 90 minut. Każde pytanie ma tylko 1 poprawną odpowiedź. Cały test zostanie nagrany, aby można było później sprawdzić, czy nikt podczas egzaminu
nie próbował oszukiwać.

Ocena wyników testu dla wydziału medycyny na uczelni Jessenius
Aplikant otrzymuje jeden punkt za każdą poprawną odpowiedź. Maksymalny wynik z egzaminu to 80. Tylko ci, którzy uzyskają wystarczającą liczbę punktów z testu pisemnego i zmieszczą się w pierwszej 150, zostaną zaakceptowani jako studenci. Inne osiągnięcia, na przykład poprzednie wyniki badań, sport lub inne działania nie są brane pod uwagę. Wynik zostanie ogłoszony studentom przez administratora w dniu egzaminu wstępnego. Wstępne wyniki zostaną opublikowane pod kodem wnioskodawcy po dostarczeniu wyników z SCIO (w ciągu 7 dni od
egzaminu wstępnego) na stronie internetowej wydziału, czyli na
https://www.jfmed.uniba.sk/en/study/applicants/

Do rejestracji studenci potrzebują tylko paszport i formularz aplikacyjny. Wszystkie pozostałe dokumenty można złożyć już po zdaniu testu wstępnego.
Jeśli potrzebujesz pomocy w aplikacji na egzamin, skontaktuj się z nami, dzwoniąc (+48 881755375) lub pisząc do nas wiadomość (info@medycynaslowacja.pl).