Numer telefonu
+48 881755375
Adres e-mailowy
info@medycynamartin.pl
Godziny pracy
Mon - Fri : 09:00-17:00
Darmowa konsultacja

Studia medyczne bez matury, czyli rekrutacja do przepięknego Martina (2019/2020)

Uwaga: Warunki na nowy rok 2021 można znaleźć tutaj: https://medycynamartin.pl/rekrutacja-na-wydzial-lekarski-jessenius-w-martinie-na-rok-akademicki-2021-2022/

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a uczelnie zaczynają zabiegać o zainteresowanie tegorocznych maturzystów kierunkami, które mają do zaoferowania. Jedną z ofert, którą warto się zainteresować, jest medycyna ogólna w języku angielskim Wydziału Lekarskiego Jesseniusa UK w Martinie – bez wymaganej matury.

Agencja Medycyna Słowacja bezpłatnie pomaga młodym ludziom pomyślnie przejść przez proces rekrutacyjny na rok 2019/2020 oraz spełnić ich marzenia o pracy w zawodzie lekarza. Nie pozwól tej okazji przeminąć, dlatego rozpocznij przygotowania już dzisiaj!

Co musisz zrobić, aby zacząć studiować?

Z nami proces rekrutacji jest prosty. Wystarczy, że skompletujesz poniżej wymienione dokumenty i wyślesz je do nas pocztą. Dokumenty można złożyć ostatecznie do miesiąca przed wybranym egzaminem wstępnym (o którym niżej).

Dokumenty, które potrzebujemy, aby Ci pomóc, to:

  • formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić online, a następnie wydrukować i podpisać
  • kserokopia świadectwa ukończenia szkoły średniej potwierdzona przez notariusza + tłumaczenie przysięgłe na język słowacki/angielski
  • kserokopia aktu urodzenia potwierdzona przez notariusza + tłumaczenie przysięgłe na język słowacki/angielski
  • CV – życiorys
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na tym kierunku (nie starsze niż 3 miesiące)
  • zaświadczenie lekarskie potwierdzające odbycie szczepienia przeciwko WZW typu B
  • ksero paszportu
  • 3 zdjęcia paszportowe (3,5 cm x 4,5 cm)
  • potwierdzenie wpłaty 70 euro za egzamin wstępny

W tym momencie resztą biurokracji zajmiemy się my, abyś mógł spokojnie się przygotować na egzamin wstępny, który będzie drugim krokiem. Na teście należy poprawnie odpowiedzieć na minimum 65% pytań. Materiał nie przekracza tego, który znajdziesz w podręcznikach z rozszerzonym materiałem do chemii oraz biologii. Dokładny sylabus z całym zakresem znajdziesz tutaj.

Wszystko o egzaminach wstępnych

Egzamin wstępny jest w języku angielskim i składa się z 200 zamkniętych pytań, po 100 z chemii oraz biologii. Odpowiesz na nie wybierając jedną z czterech możliwych odpowiedzi (A-D). Za wskazanie prawidłowej odpowiedzi uzyskasz 1 punkt. Punkty nie są odejmowane za złe odpowiedzi, a tylko jedna jest prawidłowa!

Planowane egzaminy wstępne odbędą się w Martinie 26 czerwca oraz 16 sierpnia. Egzamin do Jesseniusa można napisać tylko raz, dlatego termin egzaminu należy wybrać z rozwagą! Kandydatom, którzy wybiorą agencję Medycyna Słowacja, oferujemy możliwość napisania tego egzaminu 2 sierpnia w Krakowie.

Zwiększ swoje szanse dodatkowo zapisując się na medycynę ogólną w Koszycach i napisz oba egzaminy w jeden weekend (egzamin wstępny do Koszyc odbędzie się dzień później – 3 sierpnia).

Nie przegap okazji – napisz do nas!

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas na info@medycynaslowacja.pl lub zadzwoń pod +48 881 755 375! Z przyjemnościom Ci pomożemy.

Czasu na działanie jest coraz mniej, dlatego nie zwlekaj – zacznij przygotowania już dzisiaj!

Related Posts

Leave a Reply

Ostatnie artykuły

Kurs przygotowujący do egzaminu wstępnego w Martinie
5. April 2022
Dodatkowy egzamin wstępny na uczelnię w Martinie
23. March 2022
Rekrutacja na Wydział Lekarski Jessenius w Martinie na rok akademicki 2021/2022
9. December 2020

Kto jesteśmy?

Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem słowackich uczelni wyższych. Naszą pomoc oferujemy zupełnie za darmo, zatem nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów, a wsparcie otrzymasz zarówno przed wyjazdem, jak i na miejscu.