Numer telefonu
+48 881755375
Adres e-mailowy
info@medycynamartin.pl
Godziny pracy
Mon - Fri : 09:00-17:00
Darmowa konsultacja

Proces rekrutacji w roku akademickim 2020/2021

Jeśli planujesz aplikować na Wydział Medycyny Jessenius w Martinie, zapewne jesteś ciekaw, jak wygląda proces rekrutacyjny. Na początek kilka faktów: w języku angielskim możesz studiować jedynie na kierunku medycyna ogólna (stomatologia jest wykładana po słowacku, dlatego niezbędna jest znajomość języka co najmniej na poziomie C1). 150 studentów zostaje przyjętych każdego roku. Egzamin wstępny w Martinie odbywa się 15 sierpnia 2020 (termin składania aplikacji to 17 lipca 2020). Wydział prześle Ci decyzję o przyjęciu w ciągu 2-3 dni.

—-

Ważny komunikat!
Uwaga: procedura przyjmowania na Wydział Lekarski Jessenius uległa zmianie. Ze względu na szczególną sytuację w Europie egzamin wstępny będzie miał formę testu online.
Jak to będzie wyglądało?
Egzamin będzie się składał z 40 pytań z biologii i 40 pytań z chemii. Aplikant powinien posiadać kamerę z możliwością obrotu o 360 stopni, z 4 GB wolnego miejsca do nagrywania i przetwarzania oraz mikrofon. Na początku testu każdy kandydat musi potwierdzić swoją tożsamość z pomocą dowodu osobistego lub paszportu. Egzamin będzie trwał 90 minut. Każde pytanie ma tylko 1 poprawną odpowiedź. Cały test zostanie nagrany, aby można było później sprawdzić, czy nikt podczas egzaminu nie próbował oszukiwać.
Ocena wyników testu dla wydziału medycyny na uczelni Jessenius
Aplikant otrzymuje jeden punkt za każdą poprawną odpowiedź. Maksymalny wynik z egzaminu to 80. Tylko ci, którzy uzyskają wystarczającą liczbę punktów z testu pisemnego i zmieszczą się w pierwszej 150, zostaną zaakceptowani jako studenci. Inne osiągnięcia, na przykład poprzednie wyniki badań, sport lub inne działania nie są brane pod uwagę.
Wynik zostanie ogłoszony studentom przez administratora w dniu egzaminu wstępnego. Wstępne wyniki zostaną opublikowane pod kodem wnioskodawcy po dostarczeniu wyników z SCIO (w ciągu 7 dni od egzaminu wstępnego) na stronie internetowej wydziału, czyli na
https://www.jfmed.uniba.sk/en/study/applicants/.
Następny egzamin wstępny odbędzie się 15 sierpnia – termin składania zgłoszeń na ten test upływa 17 lipca 2020 roku. Do rejestracji studenci potrzebują tylko paszport i formularz aplikacyjny. Wszystkie pozostałe dokumenty można złożyć już po zdaniu testu wstępnego.
Jeśli potrzebujesz pomocy w aplikacji na egzamin, skontaktuj się z nami, dzwoniąc lub pisząc do nas wiadomość.

Istnieje jedna różnica pomiędzy egzaminem wstępnym w Martinie a tym w Bratysławie i Koszycach: uczelnia nie udostępnia pytań, co oznacza, że trzeba się inaczej przygotować (możesz pobrać zakres materiału z chemii i biologii tutaj).

Następujące dokumenty muszą zostać przesłane na Wydział Medycyny Jessenius:

  • świadectwo ukończenia szkoły
  • CV
  • zaświadczenie lekarskie
  • kserokopia paszportu lub dowodu osobistego
  • 3 zdjęcia jak do paszportu
  • wypełniony formularz aplikacyjny

Po przygotowaniu wszystkich dokumentów, wyślij do nas ich skany na info@medycynaslowacja.pl, a my potwierdzimy czy wszystko się zgadza.

Pamiętaj, że korzystanie z usług naszej agencji jest całkowicie bezpłatne i można nawet otrzymać kieszonkowe. Napisz do nas lub zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej. Bardzo chętnie Ci pomożemy!

Przegląd

Data egzaminu wstępnego: 15.08.2020

Opłata rekrutacyjna: 0 euro

Czesne: 10.900 euro (opłacone w całości – jedna rata)

Opłata za akademik: 60-120 euro za miesiąc

Liczba przyjmowanych studentów: 200

Długość trwania studiów: 6 lat

Related Posts

Leave a Reply

Ostatnie artykuły

Kurs przygotowujący do egzaminu wstępnego w Martinie
5. April 2022
Dodatkowy egzamin wstępny na uczelnię w Martinie
23. March 2022
Rekrutacja na Wydział Lekarski Jessenius w Martinie na rok akademicki 2021/2022
9. December 2020

Kto jesteśmy?

Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem słowackich uczelni wyższych. Naszą pomoc oferujemy zupełnie za darmo, zatem nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów, a wsparcie otrzymasz zarówno przed wyjazdem, jak i na miejscu.