Numer telefonu
+48 881755375
Adres e-mailowy
info@medycynamartin.pl
Godziny pracy
Mon - Fri : 09:00-17:00
Darmowa konsultacja

Egzamin oraz warunki studiowania w Martinie 2019

Niedawno pojawiło się więcej informacji na temat egzaminu na Wydział Lekarski Jesseniusa Uniwersytetu Komeńskiego w Martinie oraz warunkach życia w tym mieście. Przyszli studenci zadają nam wiele pytań dotyczących egzaminu na tę uczelnię, więc poniżej odpowiadamy na te pytania, które pojawiały się najczęściej.

Dla przypomnienia informujemy, że uczelnia w Martinie oferuje jeden kierunek, a jest nim medycyna ogólna. Studia trwają 6 lat, czyli 12 semestrów. Każdy semestr trwa 15 tygodni. Opłata za jeden rok studiowania wynosi 9900 Euro. Wszystkie przedmioty są wykładane w języku angielskim. Studenci są dzieleni na małe grupy (około 8 osób), dzięki czemu mogą lepiej przyswajać wiedzę.

Na egzaminie przewidzianych jest 80 pytań z biologii oraz 80 pytań z chemii. Do wyboru jest 6 odpowiedzi (od A do F) i tylko jedna z nich jest poprawna. Każda poprawna odpowiedź daje uczniowi 1 punkt. Aby dostać się na uczelnię każdy student musi odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 75 pytań. Jest to mniej niż 50%, więc istnieją duże szanse, że zdasz egzamin. Poniżej umieszczamy link, w którym uczelnia podaje wszystkie zagadnienia obowiązujące na egzaminie. Lista została podzielona na sekcję biologii oraz chemii. Czas egzaminu to 135 minut, po tym czasie wszyscy muszą oddać swoje arkusze.

Szczególnie zachęcamy do aplikowania na uczelnię w Martinie. Jest to niezwykle spokojne miasto, a poziom nauczania na uczelni jest bardzo wysoki. Każdy student może znaleźć miejsce w akademiku, a koszt za pokój to około 100 Euro miesięcznie. Cena zależy głównie od warunków mieszkaniowych oraz od dokładnej lokalizacji, jednak 100 Euro to minimum, które każdy student zapłaci. Jeżeli nie chcesz, nie musisz korzystać z akademika, możesz również wynająć własne mieszkanie i współdzielić je z innymi studentami, w razie potrzeby pomożemy Ci znaleźć odpowiednie lokum.

Polecamy dokładnie przyjrzeć się dołączonemu przez nas syllabusowi oraz powtórzyć wszystkie zagadnienia, które zostały w nim wspomniane, tym samym zwiększasz swoje szanse na zdanie egzaminu wstępnego i rozpoczęcie nauki na uczelni. Przejrzyj książki do szkoły średniej z zakresu rozszerzonej biologii oraz chemii. Powtarzając sobie cały materiał przed egzaminem masz dużą szansę odpowiedzieć poprawnie na więcej niż 75 pytań.

Przypominamy, że egzamin odbędzie się 02.08. 2019 roku w Krakowie, dokładnie w hotelu Park Inn by Radisson na ulicy Monte Cassino 2. Na egzamin wystarczy przynieść dowód osobisty lub paszport oraz wodę. Długopisy oraz brudnopisy zostaną przez nas dostarczone. Wyniki testu będą znane już na drugi dzień, studentów poinformujemy mailowo lub telefonicznie. Jeżeli nie czujesz się gotowy, możesz też przystąpić do egzaminu w Martinie, który odbywa się trochę później, bo 16.08.2019 roku. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące egzaminu nie wahaj się z nami skontaktować, służymy pomocą telefonicznie oraz mailowo.

Related Posts

Leave a Reply

Ostatnie artykuły

Kurs przygotowujący do egzaminu wstępnego w Martinie
5. April 2022
Dodatkowy egzamin wstępny na uczelnię w Martinie
23. March 2022
Rekrutacja na Wydział Lekarski Jessenius w Martinie na rok akademicki 2021/2022
9. December 2020

Kto jesteśmy?

Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem słowackich uczelni wyższych. Naszą pomoc oferujemy zupełnie za darmo, zatem nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów, a wsparcie otrzymasz zarówno przed wyjazdem, jak i na miejscu.