Numer telefonu
+48 881755375
Adres e-mailowy
info@medycynamartin.pl
Godziny pracy
Mon - Fri : 09:00-17:00
Darmowa konsultacja

Absolwenci Wydziału Medycyny Jessenius ocenili jakość kształcenia w Martinie

Opinie absolwentów to jeden z najważniejszych czynników podczas oceny jakości kształcenia. Absolwentom Wydziału Medycyny w Martinie zostało zadane 9 pytań na temat swoich doświadczeń podczas studiowania w Martinie, perspektywach zatrudnienia oraz kształcenia ukierunkowanego na praktykę. Badania zostały przeprowadzone w 2017, a na pytania odpowiadali absolwenci z lat 2012-2016.

Czy uważasz, że poziom edukacji jest bardzo wysoki?

Jednym z najważniejszych kryteriów podczas decydowania się na studia za granicą jest jakość kształcenia. 92% absolwentów potwierdziło, że są zadowoleni z poziomu edukacji (odpowiedzieli „zdecydowanie tak” i „tak”)

Czy czujesz się przygotowany na praktykę w specjalizacji, w jakiej chcesz pracować?

84% absolwentów powiedziało, że Wydział Medycyny Jessenius w Martinie zapewnia niezwykle przydatne wskazówki do przyszłej specjalizacji. Jest to szczególnie ważna informacja, ponieważ specjalizacji lekarskich jest bardzo wiele.

Czy planujesz pracować w zawodzie zgodnym z kierunkiem Twoich studiów?

100% absolwentów powiedziało, że tak 🙂

Czy poleciłbyś studia swoim znajomym?

To jest jedno z najważniejszych kryteriów, które potwierdza, że wybrało się prawidłowy wydział medycyny. Studiowanie medycyny za granicą daje wiele możliwości, więc wszyscy muszą być absolutnie pewni podczas wyboru. 92% absolwentów poleca studiowanie na Wydziale Jessenius (27% „zdecydowanie tak”, 65% „tak”, tylko 6% „nie” i 2% „zdecydowanie nie”).

Czy szkoła spełniła Twoje oczekiwania?

Kandydaci otrzymują niewiele informacji na temat studiowania medycyny za granicą, dlatego, zanim się zdecydujesz, dobrze jest porównać czy oczekiwania innych studentów zostały spełnione. Dokładnie 88% absolwentów odpowiedziało pozytywnie.

Ponieważ studiowanie w języku angielskim wymaga dużego nakładu finansowego, warto wiedzieć, czy była to dobra inwestycja. Czy uważasz, że Twoje zarobki będą satysfakcjonujące?

35% absolwentów odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a 55% „tak”.

Ostatnie pytanie brzmiało: czy uważasz, że będziesz miał wiele możliwości zatrudnienia po ukończeniu szkoły? 92% absolwentów powiedziało “tak” – jest to bardzo dobry wynik, ponieważ wielu osobom wydaje się, że studiowanie za granicą znacznie ustępuje edukacji we własnym kraju. W rzeczywistości start mają taki sam.

Related Posts

Leave a Reply

Ostatnie artykuły

Kurs przygotowujący do egzaminu wstępnego w Martinie
5. April 2022
Dodatkowy egzamin wstępny na uczelnię w Martinie
23. March 2022
Rekrutacja na Wydział Lekarski Jessenius w Martinie na rok akademicki 2021/2022
9. December 2020

Kto jesteśmy?

Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem słowackich uczelni wyższych. Naszą pomoc oferujemy zupełnie za darmo, zatem nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów, a wsparcie otrzymasz zarówno przed wyjazdem, jak i na miejscu.